СТУДЕНТИТЕ ОД МЧР РЕАЛИЗИРААТ ПРАКСА ВО ПОВЕЌЕ КОМПАНИИ

Студентската пракса на на студентите од Факултетот за менаџмент на човечки ресурси, при Универзитетот за туризам и менаџмент, се остварува во повеќе компании, како во Скопје така и во другите градови низ Република Македонија.

На студентите им се определените ментори од компаниите кои ги воведуваат во тајните на менаџментот на човечки ресурси, се со цел да можат да ги совладаат вештините на работењето со луѓето.

Студентите од трета година на Факултетот за менаџмент на човечки ресурси, Симона Михајловска, на практична работа во „Пелистерка “и Милан Пејчиновски, во “Генерал турист“.